Pravý smysl noci a dne /napsala Kája/

Holky, jedna z největší chyb, která lidi dostala na slepou kolej, je to, že spí v noci a bdí ve dne! Původní smysl dne a noci byl přesně opačný. Koukání ve tmě bystří oči, ale také ostatní smysly a intuici, naopak přes den je moc teplo a rušno na to, aby se člověk mohl věnovat něčemu bohulibému. Je mnohem lepší to zaspat někde ve stínu, třeba v jeskyni. Co je nejmoudřejší zvíře? Sova! A podívejte, kdy bdí. Lidé jsou kvůli dennímu bdění mnohdy tak odcizení přírodě, že ani nevědí, v jaké fázi je Měsíc. Přitom je to moc důležité. Kdo se věnuje aktivnímu životu v noční tmě, ví to moc dobře. A zná hvězdy. To je taky hodně důležité. Myslím, že kdo se chce začít vracet k přírodě, toho čeká návrat k původnímu smyslu dne a noci jako jeden z prvních úkolů. Jdete do toho se mnou, holky? Přeju Vám každopádně všem krásnou noc a i den!

 

Nechte se potěšit a pohladit i dalšími krásnými Kájinými sloupky

Neskutečné věci

Žehlení je špatný vynález

Vařením lidé ztrácejí čas a ubližují jídlu, Zemi a sobě

 

 

9 KOMENTÁŘE

  1. ja si nemuzu pomoct ale tohle jsou takove hlouposti ze se sem vazne chodi clovek bavit a zasmat se…. myslite ze nasi pra pra pra… predci šli lovit mamuty ve tme protoze meli lepsi smysl?:D tezko… Clovek neni prizpusobeny pro zivot v absolutni tme. Proč asi jsou přes zimu a podzim deprese a spatne nalady? otazka za zlateho bludistaka – ano! je to kvuli nedostatku svetla.

    tak prosim nez neco napisete .. apson se nad tym zamyslete

  2. To jste asi moc dobře nepromyslil, pane rejpale! Nechápete, proč mají dnešní lidé v zimě deprese?! Protože si na zbytečně moc světla zvykli! Jako když si někdo zvykne na heroin! Je to závislost! Evoluce se vydala špatným, úpadkovým směrem! Ale my ženy můžeme směr vývoje vrátit, když pochopíme, jak to je!!!

  3. :D pani/slecno Milenko jestli vam bude lepe tak preorientujte svuj zivot do tmy…. jestli si myslite ze to kladne ovlivni váš vývoj.. Jen nevim jak to vysvětlíte potřebám vašeho těla. Protoze i pokožka reaguje na svetlo. Kazdopadne myslite ze male deti by se meli zavirat do cerne tmy aby se „vyvynuly“ a nasmerovaly evoluci spravnym krokem? :D

  4. Mileno, to nemyslíte vážně! Samozřejmě, že deprese na podzim a v zimě jsou, protože svítí málo slunce. A v létě je logicky sluníčka víc. A co s tím jako chcete dělat? Tak to prostě je. Tak se klidně ze dne na den rozhodněte, že budete večer bdít a ve dne spát. Jsem zvědavá, jak dlouho s tím vydržíte.

    Andrejko, jak jsem na tohle přišla? Já se hodně zajímám o historii a ještě jsem nikdy neslyšela o tom, že by lidé v minulosti ve dne spaly a v noci bdily.
    A jak můžete srovnávat člověka se sovou. Sova je přizpůsobena životu ve tmě, ale člověk ne.
    A mimochodem, pokud máte depresi celoročně (což mě u vás nepřekvapuje), tak to je nemoc a měla byste si zajít k lékaři.

  5. No ale vždyť je přece jasné, že tady navštěvujeme sloupek psychicky narušeného člověka. Jako takový ho čtu, jako takovým se jím bavím, občas obrátím oči v sloup, občas zakroutím hlavou. Dávno jsem pochopila, že diskuze nemá smysl. Pokud někdo bere to, co je tady psáno vážně, má problém. Ale můj problém to není.

  6. Polární noc a polární den. Tyto pojmy velmi dobře znají lidé, kteří žijí v polárních oblastech. Obě období se střídají v půlroční periodě. Takže tito lidé žijí stejně tak ve dne, jako v noci. Během polární noci se ovšem oběvuje daleko víc sebevražd, vražd, násilných činů a depresí. Je to právě nedostatkem slunce. Koneckonců sluneční svit lidské tělo i potřebuje přímo k životu.
    Člověk byl naopak odjakživa denním tvorem – jeho tělo není uzpůsobeno životu v noci – soví tělo ano, ale soví tělo je taky uzpůsobeno k létaní, narozdíl od těla lidského. Člověk se naopak před tmou vždy chránil.

  7. Dobré ranko!! Jakmile denní teploty překročí 30°C, přepínám se velmi rád na noční režim.

Comments are closed.