Ahoj holky. Dnes pro vás mám krásnou radu jak očistit a zregenerovat tělo od všeho ošklivého. Snídejte kopřivy! Všude teď rostou. Jestli bydlíte ve městě, tak si udělejte procházku za město a nasbírejte si je a usušte a každé ráno si je dejte na chleba a budete zdravé, krásné a spokojené. Moje maminka je snídá každý den. A večeří sedmikrásky. Ty jsou taky moc prospěšné. Určitě víc než salám. Mějte holky šťastný pátek. Vaše Andrejka

25 KOMENTÁŘE

  1. Andrejko, moc děkuji za tipy! Jedna moje známá zas říká, že nejlepší je jíst hlínu! Ale moc se mi to nezdá… Zkusím raději ty kopřivy, to se mi zdá být dobrý nápad!
    Měj krásný pátek, Andrejko!

  2. meeki o té hlíně jsem neslyšela, tu nejí ani moje maminka a to je přírodní královna, nevíš čemu to prospívá a pomáhá???

  3. meeki tak ta tvoje známá má pravdu!!! Musím to dát přečíst mamince a vsadím se že zítra už bude obědvat pole.
    harkerová: Púpava mně osobně nechutná, přijde mi hořká! Holky co neumíte slovensky, tak púpava je pampeliška.

  4. Já mám pampelišky náhodou ráda. Teda hlavně květy. Když přijdu v létě na louku, hned se pasu!

  5. Každopádně je to krásné nechat se živit přírodou a ne nějakými umělými výtvory z kauflandů a lidlů!!!

  6. Raději ani nechci domyslet, jak by to s lidmi a přírodou dopadlo, kdyby se 6,5 miliardy lidí začalo živit spásáním příměstské vegetace. Navíc se to už nedobrovolně zkoušelo hlavně ve válečných obdobích a moc se to neosvědčilo.

    Jako občasný doplněk stravy pro pár exotů – proč ne …

  7. Vy napíšete článek o tom, že se máme chodit pást za město, ale výživový poradce jsem já? Nejste tak trošku zmatená?

  8. Teď zrovna zmatená nejsem. To bylo jenom okomentování toho, že kromě mé psychiky se evidentně vyznáte i ve stravovacích návycích a jejich dopadech na přírodu a lidstvo.

  9. Takže znovu a pomaleji:

    To, že se nemáme živit potravou kupovanou v supermarketech, ale zelení vlastoručně natrhanou za městem, jste psala VY – ne já.

    Já jsem si jen a pouze dovolil zmínit dvě skutečnosti:

    1) logistické problémy a ekologické následky, které by pravděpododobně vznikly v případě, že by VÁS opravdu VŠICHNI poslechli. Pokud jen tak neplácáte, ale myslíte své rady upřímně, měla byste se taky nad dopadem vašich rad zamyslet. Například zvážit, jak by to vypadalo, kdyby každý večer všichni pražáci místo do supermarketů vyrazili pro potravu za město. Na to nemusíte být výživový poradce.

    2) spásáním zeleně se už lidé v určitých mezních situacích hromadně živili a neosvědčilo se to. Na to taky nemusíte být výživový poradce – stačí mít alespoň základní znalosti historie a nenavrhovat to, co už tu bylo, a nefungovalo.

  10. Nedoporučuji to celé Praze, ale jenom ženské půlce Prahy! A pro holky by se určitě kopřivy a sedmikrásky našly. A doporučuji to jenom jako doplněk stravy.

  11. Myslím, že pan Kozousch moc velký odborník nebude… Jíst jenom to, co jednomu vyroste na balkóně nebo na malé zahrádce, rozhodně ne žádné umělé věci jako třeba cukr nebo konzervy, to je úplně nejlepší, bylo to prý i vědecky zjištěno.
    Andrejko, děkuji, že se podílíš na šíření zdravého a taky dobrého života!

  12. Pro Andrejku: Takže nejprve vyrazí půl milionu pražských žen SUVčky do supermarketů pro salám, potom SUVčka odstaví a vyrazí pěšky na okraj Prahy na kopřivy? Tak to jsem si oddychl. Přeji příjemnou a ničím nerušenou pastvu.

    Pro Martinu: Pravděpodobně máte stejný problém s chápáním psaného textu jako paní Andrejka. Já jsem nikde netvrdil, že jsem na něco odborník, nebo že konzumace kopřiv není zdraví prospěšná. Pouze jsem si dovolil vyjádřit určité pochybnosti, které ale vůbec nesouvisely se samou podstatou věci – tedy s vlivem konzumace kopřiv na zdraví člověka. Místo zažehnání mých obav se mi neustále dostává jen a pouze hodnocení mé odborné způsobilosti v oblastech, o kterých nepíšu vůbec nic.

    Pro Andrejku a Martinu: Obávám se, že nechápete princip dialogu s opačným pohlavím. Princip dialogu s opačným pohlavím je ten, že například muž položí otázku a žena na tuto otázku odpoví. Pak žena položí nějakou otázku a muž na ní odpoví. A tak pořád dokola. Opravdu je to úplně triviální.

    Pokud ale místo odpovědí na otázky budete hodnotit osobu tazatele, nebo budete odpovídat na otázky, které nebyly položeny, nikam se nedostaneme. Já samozřejmě vím, že ženy spolu běžně „komunikují“ tak, že vedou dva nijak nesouvisející monology současně. Jenže při komunikaci žena – muž to nefunguje. To by snad měla každá heterosexuální žena vědět. Pokud to tedy neřeší tak, že si zmanipuluje nesvéprávného primitiva podle tohoto návodu:
    http://www.onlinezena.cz/andrejcin-sloupek/hodni-muzi

    Na závěr udělám pokus, abych ověřil, že to chápete, a položím paní Martině jednoduchou otázku. Pokuste se, prosím, na ni jednoduše a jasně odpovědět:
    Znáte nějakého normálního člověka, který se živí JEN A POUZE tím, co si sám vypěstuje na svém balkónu?

  13. Pane Kozouschi to že vám Martinka neodpověděla, neznamená že byste nás svými argumenty porazil, ale že jste nás jimi unavil! Uznáváme, že není logisticky a ekologicky možné, aby se všichni lidé živili pouze pastvou, ale je krásné a zdraví prospěšné se o to pokoušet. Dobrou noc všichni!

  14. Ale pane Kozousch… Vy říkáte, že „kdyby všichni Andrejku poslechli“ atd… Já bych byla ráda, kdyby Andrejku četli všichni lidé v ČR, ale zatím to tak bohužel není, a tak ji myslím všichni její čtenáři klidně poslechnout mohou. A kdyby se nepřejídali a nejedli živočišné produkty a rostlinné pokud možno kupovali neupravené, nasytila by Země několikrát více lidí. Někteří by si ty neupravované rostlinné produkty kupovali od drobných zemědělců, někteří by si to sami pěstovali, podle toho, kde by bydleli. K vyprodukování živočišné potravy je zapotřebí mnohem větší plocha naž k vyprodukování potravy rostlinné o stejném obsahu energie. A průmyslová úprava potravin zatěžuje mnoha způsoby životní prostředí i lidské zdraví!
    Argumentovat válkami není úplně košer, za války byli lidé často uzavřeni ve městě, museli leckteré věci zhospodářství odevdávat armádě či státu, válka ničila pole atd. Dále lidi neměli potřebné vědomosti, jak se stravovat, když jim seberu slepice s jejich vejci a masem, králíky, krávy s mlékem a masem, prasata, atd. Takové vědomosti, jako šíří Andrejka!!!
    Běžnému člověku stačí k obživě opravdu relativně malé políčko, když jí zdravě. S tou zahrádečkou nebo balkónem to byl spíše vtip. Nikoho, kdo by žil jen z balkóna nebo zahrádečky, já sama neznám. Někteří lidé ale umí nejíst vůbec.
    A hlavně – přesně to napsala Andrejka: hlavní je se o ten absolutní ideál zdravého přírodního života POKOUŠET!!!
    Ale Vy určetě zase řeknete, že je to jen „ženská logika“ a že správné myšlenky máte jen Vy, bílí, heterosexuální, masožraví muži!!! :(

  15. Nezlobte se na mě, ale to, co si pražandy, které si utrhly za panelákem kopřivu nebo koupily na farmářském trhu kedlubnu, myslí o rostlinné a živočišné výrobě ve velkém, o následném zpracování a distribuci potravin jsou sice milé, ale úplně mimo mísu.

    Rovněž to navrhované živení se vlastní produkcí naráží na dost zásadních překážek. Například zhruba 2/3 obyvatel ČR bydlí v panelácích a bytových domech – nemají tedy žádnou možnost něco pěstovat v množství větším než komickém. Uvážíme-li situaci, že by si všichni koupili nějaké políčko (tedy že by bylo v dosahu velkých aglomerací dost volných vhodných pozemků a že by všichni měli dost finančních prostředků na nákup pozemků), dovedete si představit třeba ty dopravní kolapsy a ekologickou zátěž v případě, že by každý člověk po práci vyrazil za město okopávat kedlubny a večer se vracel domů? Kolika lidem by se chtělo po práci lopotit? A kolik škod by napáchali hospodařící lemplové?

    Dovolím si poznamenat, že naše rodina má hospodářskou usedlost už skoro 200 let. Samozřejmě naše generace už nehospodaří v takovém rozsahu jako za mého praděda, ale co se týče třeba brambor a nějakých dalších druhů zeleniny a ovoce jsme zcela soběstační. Při několikanásobném zvýšení lopoty bychom původní pradědovy skorosoběstačnosti dosáhnout mohli. Ale nechceme, protože víme, co by to obnášelo. Tož tak …

  16. @Kozousch: Vždyť jsem jasně psala, že „Někteří by si ty neupravované rostlinné produkty kupovali od drobných zemědělců, někteří by si to sami pěstovali, podle toho, kde by bydleli.“ Ti, co bydlí na sídlišti, by většinu věcí brali od drobných zemědělců. To by šlo.

  17. pro Martinu: V období sklizně by to samozřejmě šlo. Sice se spoustou komplikací a s vyšší časovou náročností, ale šlo. Jenže někteří lidé jsou tak rozmazlení, že chtějí jíst po celý rok. Kolik drobných zemědělců má k dispozici klimatizovaná skladiště a kolik jich zvládne celoroční maloobchodní prodej? A kolik zákazníků bude ochotných akceptovat cenu ovoce a zeleniny, když se do ní započtou náklady na celoroční skladování a prodej?

  18. Milá Andrejko, vy píšete ale bludy. Snídat kopřivy? Večeřet sedmikrásky? Že je papá i maminka? Gratuluju. Ale nepleťte chudákům holkám, co všemu věřej, hlavu. Vždyť je to blbost, nejste krávy nebo králíci. Radši si dejte protein, vaječné bílky, nebo vlákninu, jako ovesnou kaši a uvidíte, že nejenom ty vaše ksichtíky budou lepší.

  19. JARIS: Co se vám jako nelíbí na našich ksichtících??? Ten váš recept je taky dobrý. Netvrdím že se musí ty kopřivy a sedmikrásky jíst každý den. Může se to třeba střídat s tou vaší ovesnou kaší.

  20. Já už letos pár sedmikrásek snědla, někde jsem četla, že to je i proti bolesti hlavy (ne, nebolí mě).

Comments are closed.