Zažádali jste si v bance o půjčku, ale ta vám ji zamítla? Nebo jste dokonce vyzkoušeli hned několik různých bank, ale ve všech jste dostali stejnou, negativní odpověď? Rozhodně to neznamená, že nemáte šanci úvěr získat, pouze to bude chtít vybrat si z nebankovního sektoru. Nebankovní společnosti se často přímo specializují na klienty, jenž nemohou získat půjčku od banky a šance je tak opravdu vysoká. 

Nebankovních půjček je nepřeberné množství

Poskytovatelů nebankovních úvěrů jsou v Česku tisíce a i když v mnoha případech se jedná o podvodníky, i tak si lze vybrat ze stovek společností, jenž jsou poctivé a nabízejí bezpečné a seriózní nebankovní půjčky. Oddělit zrno od plev není zas tak složité, jak se vám možná může na první pohled znát – slušné poskytovatele poznáte např. podle webových stránek, množství kladných recenzí na internetu a především podle toho, že jsou zařazeny do nezávislých internetových srovnávačů. Jednou z těch 100% spolehlivých je např. půjčka Zaplo, kterou určitě znáte i z televizních reklam. 

Půjčka Zaplo je sázkou na jistotu

Rychlé nebankovní úvěry od Zaplo Finance jsou rozumným řešením, pokud potřebujete spíše menší částku a v bance vám nepůjčí. Sjednání tohoto úvěru je snadné a pohodlné, provádí se přes internetové stránky půjčky. Na nich si jen vyberete částku, kterou chcete půjčit, nastavíte splatnost a doplníte pár základních údajů o vaší osobě. Napoprvé je půjčka zdarma a to až do 8 000 Kč, teprve od druhé žádosti je zpoplatněna. Zároveň se ale navyšuje limit, maximum je u Zaplo půjčky až 30 000 Kč.

Zajímavou konkurenční výhodou je možnost vybrat si peníze v hotovosti – Zaplo totiž spolupracuje se sítí trafik Geco a tak si své peníze můžete vybrat jednoduše v novinovém stánku. Podobně jako u jiných krátkodobých půjček, i zde je maximum 30 dní, prodloužení splatnosti je za poplatek možné. 

Zamítnutí od jednoho poskytovatele nemusí nic znamenat

I když vás odmítli i u nebankovní společnosti, nevěště hlavu. Některé firmy mají podmínky dost přísné, jiné naopak půjčují téměř každému. Abyste si nepodávali žádosti zbytečně, nejdříve si projděte jednotlivé možnosti, aby jste zjistili, kde to nemá smysl a kde je naopak šance vyšší. V případě menších částek je vysoce pravděpodobné, že alespoň někde vám účet dají. 

Častým problémem bývá záznam v registru

Zastavme se ještě u  jedné z hlavních překážek, kvůli níž lidé často nemohou dostat půjčku, Jde o zápis v registru dlužníků SOLUS, do nějž se dá dostat celkem snadno a nemusí jít jen o půjčky – jsou v něm i záznamy lidí, kteří dluží za energie, telefon, kabelovou televizi nebo internet. Pokud si sami nejste jistí, zda v nějakém registru nejste, můžete si to sami zjistit – u zmíněného registru SOLUS to jde hned třemi způsoby – vyplněním příslušného formuláře, žádostí přes SMS nebo pomocí speciální mobilní aplikace.

Menší a krátkodobý úvěr může získat téměř každý

Malé půjčky do výplaty jsou prostě skoro pro každého – zásadních podmínek, jež jsou úplně u všech, je jen minimum – jedná se především o věk alespoň 18 let (to vyplývá už ze zákona). Obvykle je třeba mít alespoň OP, případně druhý osobní doklad, většinou je nutné mít u sebe i mobilní telefon (často jsou součástí registrace ověřovací SMS zprávy). Pokud byste si nevěděli rady, kterou nebankovní půjčku zvolit, využijte některé internetové srovnávače – na nich si vhodnou půjčku najdete během pár minut a alespoň budete mít jistotu, že jde o plně ověřeného poskytovatele, který vás nikdy neokrade.