Opalování je součástí mnoha dovolených a vůbec letního relaxu a odpočinku. Kolem opalování však neustále panuje mnoho mýtů a polopravd, které se šíří a lidé tomu věří. Následně vznikají problémy s pletí a pokožkou. Jste spálení (ve stínu se přece neopálíte), opalovací krém s faktorem 50 vás neopálí a podobně. Jakým mýtům není dobré věřit?
Make-up se složkou SPF je dostatečná ochrana
Tónovací hydratační produkty a podkladové báze, které disponují ochranou proti slunečnímu záření, pomáhají chránit pokožku. Některé make-upy obsahují nízké hodnoty SPF a pokožka tedy není dostatečně chráněná před sluncem a slunečními paprsky. Je-li SPF nižší než 30, raději použijte správný opalovací krém na pleť.
SPF 100 vás chrání dostatečně
Když má opalovací krém SPF 100, pak je logické, že vás chrání na sto procent. Nebo tomu tak není? Bohužel není, asi žádný opalovací krém vás nebude chránit stoprocentně proti UVB paprskům. Když je SPF 30, pomáhá tlumit sluneční záření na 97%, SPF 50 tlumí sluneční paprsky na 98%. Doporučuje se využívat SPF alespoň 30. Jste-li citlivější na slunce, pak jistě vyšší.
Spousta času na sluníčku v dětství je problém
Mnoho lidí má pocit, že když své děti vystavují spoustě slunečních paprsků, pak je škoda už napáchána. Není tomu skutečně tak. V Austrálii byla provedena studie, které se zúčastnili lidé ve věku 25 až 75 let. Používali denní krémy proti opalování a výsledky ukazovaly, že i tato péče má velkou pomoc při snižování rizika vzniku rakoviny pokožky. Co z toho plyne? Nikdy není pozdě začít pečovat o sebe a svou pokožku, která může být sluncem poškozována.