Svítící květináče nejsou až takovou novinkou, přesto se s nimi v zahradách a na terasách příliš často nesetkáte. Nepředstavují nezbytnou výbavu, a dokud je neuvidíte, tak by vás ani nenapadlo, že je potřebujete. Nicméně kdo je jednou spatří v akci, ten je musí mít. Jsou originálním doplňkem a působí až magicky. Propadnete jejich kouzlu i vy?

Svítící květináče působí perfektně v zahradě, na terase, pod pergolou či jako doplněk venkovního posezení v restauraci. Samozřejmě si je můžete pořídit i domů, modely do interiéru bývají levnější, nemusí být totiž uzpůsobené dešti a dalším venkovním podmínkám.

Květináč jako náhrada osvětlení

Svítící květináč může v exteriéru posloužit podobně jako venkovní svítidla. Rozhodně vám neposvítí na čtení, ale pokud chcete jen trochu rozptýleného světla, bude ideální. Hlavně je daleko hezčí než jakékoliv zahradní svítidlo.

Svítící květináče se vyrábí v celé škále velikostí, tvarů a designů. Kulaté, hranaté, vysoké a hubené nebo malé a širší. Nezapomeňte však, že na výsledný dojem má velký vliv, co do nich zasadíte.

Krásný zůstane i po letech

Kvalita květináčů se pochopitelně liší dle výrobce. Například na Osvetleni.com najdete květináče z polyethylenu, který je odolný i vůči mrazu a snadno se udržuje. K omývání vám stačí vlažná voda a tekuté mýdlo. Počítejte však s tím, že čas od času na tuto práci dojde, protože aby světlo hezky vyniklo, bývají květináče bílé. Mají také zvýšené dno, aby rostliny odspodu nepromrzaly.

Ať už nakoupíte kdekoliv, vždycky si hlídejte, aby měl květináč krytí IP55 a byl osazený úspornými LED žárovkami, které vám pomohou ušetřit za energie. Samotný květináč je, podobně jako jiné kvalitní osvětlení, záležitostí několika tisíc korun. Zkrášlovat zahradu či terasu vám však bude dlouhá léta.