Je to krásný pohled na zelené háje, ještě chvíli před sklizní. Během října pak už mají dělníci napilno, protože olivy musí být sklizeny během poměrně krátké doby. A do čtyřiadvaceti hodin od sklizení je nutné zpracování na olivový olej, aby neutrpěla kvalita výsledného produktu! Zkrátka, jak ví i pan Sandi Chiavalon, péče o tuto plodinu je velká věda. Současně však i zábava a poslání na celý život, řemeslo, které jej učil už jeho dědeček Romano, po němž nese jméno i jeden produkt z této proslulé istrijské olivové dílny. Zkusíte jej také ve své kuchyni?

Rybí speciality nebo těstoviny, co si račte přát?

Tolik možností kombinací, kolik dává kuchařům extra panenský olivový olej, se dnes opravdu jen tak nevidí! A nakonec je to dobře, protože když je něco tak zdravého, jako právě olivy, mantinely jsou zcela nežádoucí. Představme si proto originální produkt, který brzy vstoupí na český trh. Jmenuje se jednoduše – Chiavalon Romano – a poznáte jej podle zelenkavé etikety. V čem je výjimečný? Ladí se sýrem i grilovanou zeleninou, stejně jako rybími specialitami. Voní v něm bazalka i rajčata, takže připomene středomořský region se vším všudy. Nese jméno po dědečkovi současného majitele, jenž olivám zasvětil celý život a je doslova vlajkovou lodí značky.

Velkou kvalitu v sobě ale nese také Chiavalon Atilio. Už jen kvůli té výrazné chuti, díky které vyladíte každý steak. Olivový olej a čokoládový dort, to je jižanská specialita, takže se nebojte zapojit možná i trochu fantazie – výsledek bude rozhodně velmi zajímavý a bez experimentů je to v kuchyni nuda, nebo snad ne? Extra panenský olivový olej, to je skutečné vyznamenání – zpracovává se za teploty nepřevyšující 24 stupňů Celsia, tudíž si v sobě uchovává maximální porci hodnotných látek. A to včetně antioxidantů, které působí jako dobrá prevence nepříjemných civilizačních onemocnění. Mimo jiné ale také doslova pohladí zažívání a nastartuje metabolismus, takže hubnutí půjde snáz!