Peněz je vždycky málo, hlavně pokud máte pouze průměrné příjmy, a tak jistě oceníte možnost si trochu přivydělat.

Není nutné kvůli pár tisícovkám měsíčně nastupovat na víkendovou brigádu. Dá se to udělat i mnohem chytřeji, například za pomocí investice do vhodných komodit typu zlata.

Nejde o nic složitého

Předně je dobré si říci, že investování je určeno pro každého a kdo říká opak, tak se v tom moc nevyzná. V našich luzích a hájích stále mezi lidmi převládá názor, že jde o záležitost spíše pro bohatší spoluobčany, ale investiční zlato klidně můžete nakoupit i vy.

A nemusí ho být zrovna celý ranec. Pořídíte ho tolik, kolik budete moci. Výdělek sice nakonec bude slabší, nicméně budete-li se řídit jednoduchými základy, nakonec alespoň o trochu zbohatnete.

Hlavní je vědět, kdy je výhodné nakoupit a kdy naopak prodávat. Cena zlata většinou příliš neskáče a během klidu na světových burzách se drží docela nízko. Tehdy byste ho měli pořídit. Jakmile však přijde nějaká větší krize, hodnota žlutého kovu stoupne, a pak je nejlepší čas pro prodej.

Tak jednoduché to je. Více vědět nemusíte. Samozřejmě je nezbytné se obrnit velkou dávkou trpělivosti, jelikož ve velkých krizích se nenacházíme každý rok, naštěstí.

Zlato koupíte běžně i u nás

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Hodnotu zlata byste neměli sledovat pouze na burze, ale je užitečné si občas projít i nabídky obchodníků. Vzhledem k tomu, že jednotliví prodejci mohou poskytovat trochu jiné cenové podmínky, je ideální zaměřit se hlavně na ty s delší historií, co nabízejí zlato levněji než konkurence.