Přiznám se vám, že sama patřím mezi ty nešťastníky, kteří občas dělají věci na poslední chvíli. Jsou však záležitosti, které by se měli dělat s předstihem a pečlivou rozvahou. Do této kategorie bezesporu spadá výstavba.

Konkrétně mám na mysli bazény. Vím, že toto léto nám příliš slunce nedopřálo. Příští rok to bude ale určitě lepší. Můžeme samozřejmě začít stavět na jaře. Ale i tak by bylo dobré mít všechno připravené, abychom mohli využít hned prvních teplých letních dní. Kdo chce však mít jistotu a rád dělá věci hned a předem, ten může začít se stavbou třeba hned. Bazén má na zahradě už spousta lidí. Při hledání originálního řešení bazénu jsem narazila na koupací jezírka. První, co mě napadlo bylo, jaký je v tom rozdíl, jestli se koupu v jezírku nebo v bazéně. Je v tom velký rozdíl. Od filtrace vody, která není upravována chemicky a má velmi nízkou elektrickou spotřebu až po výsledný estetický dojem.
V přírodním jezírku se koupete v přírodě. Kolem vás mohou klidně plavat kapříci nebo jeseteři. Pocit z takového koupání se jistě nedá srovnávat s koupáním v klasickém bazénu. Zanoříte se do čisté průzračné vody, pod nohama máte oblázky a kolem sebe nádhernou přírodu. Velikost a tvar jezírka si můžete vybrat. Tvar jezírka je limitován pouze vaší představivostí, jelikož jeho základ tvoří fólie. Samozřejmě pokud předpokládáte, že v něm budou dovádět děti, mládež a nebo vy sami a máte tak důvodné podezření, že by mohlo dojít k proražení i té nejodolnější fólie, můžete zvolit jako základ jezírka plastovou nádrž. Tím nic nezkazíte. Změní se pouze tvar, nicméně ráz přírodního jezírka zůstane zachován. Koupací jezírka můžete pojmout ve stylu japonské zahrady, skalnatého jezírka nebo zahrady zámecké. Důležitá je volba firmy, která bude váš sen realizovat. Mě osobně inspirovala firma oase (www.oase-filtrace.cz). Už na úvodní stránce vás přivítá zahradní jezírko s malým vodopádem, obklopené zelení. Dovedu si živě představit, jak uklidňující to bude, ponořit se a nebo jen tak posedět u jezírka na své zahradě.