Za krátko nám jaro zaklepe na dveře a nedlouho poté budeme moci dveře konečně otevřít dokořán a pustit slunce do našich příbytků.

Nastane doba rozkvětu, grilování a dlouhých teplých večerů.  Je tedy nejvyšší čas přemýšlet mimo jiné i o vzhledu a vybavenosti našich zahrad a zahrádek. Zahrada totiž už dávno není synonymem pouze pro řádky brambor a ředkviček. Dnes k ní neoddělitelně patří zákoutí pro vlídná posezení a odpočinek.

Pokud se chystáte zařizovat vaši zahradu nebo změnit její design a funkčnost, zcela jistě budete vybírat i nový zahradní nábytek. Nebudeme se zde bavit o jistě funkčních nikoliv však vzhledově vábných plastových kusech. Tyto výlisky jsou omyvatelné, skladné a nenáročné na údržbu. Kdo však  touží po tom, aby jeho zahrada měla osobité kouzlo, těžko tyto kusy nazve nábytkem.

Jistě se se mnou shodnete v základním pojetí místa, úzce spjatého s přírodou. Design může být různý, někdo má raději přírodu pod kontrolou a všemu dává jasné kontury a řád. Jeho zahrada pak bude zřejmě připomínat stylem francouzské zámecké zahrady. Někdo jiný snad dá přednost stylu anglickému, tedy volnějšímu pojetí s nádechem ležérnosti a volnosti. Inspirativní jsou rovněž orientální styly. Ať tak či onak jedno mají všechny společné, přírodní materiály. Hlína nejčastěji v pálené formě, kámen a dřevo. Pokud zde uvažujeme o nábytku, pak asi nejčastější volbou přírodního materiálu bude dřevo. Většina z nás si možná prošla dobou fascinace ratanovým nábytkem. Takže předpokládám, že rozebírat zde jeho klady a zápory není nutné.

Rovněž nábytek  ze zahradních center  obchodních domů zde nebudeme blíže popisovat.

Dnes se zastavíme u nábytku z teakového dřeva. Teakové dřevo je úžasný materiál. Pro svou minimální nasákavost je využíváno dokonce i k výrobě koupelnového nábytku. Tuto vlastnost, jistě neocenitelnou u zahradního nábytku teaku zajišťuje vysoký obsah přírodních olejů ve dřevě. Pokud se tedy rozhodnete pro teakový nábytek pro svou zahradu, máte předem zajištěnou vysokou odolnost a dlouhověkost při minimální údržbě. Teakový ohýbaný nábytek rovněž výborně drží tvar a je velmi odolný proti škůdcům. Pokud jej budete chtít udržovat, pak jej stačí po vysušení a očištění povrchu jednou ročně natřít teakovým olejem. Máte však i druhou možnost. Pokud tento nábytek neošetřujete, získá po čase stříbřitě šedou patinu, která mu dodá kouzlo dlouhověkosti.

Po všech těchto superlativech, jež jsme si vyjmenovali budete nutně předpokládat vysokou cenu. Opak je pravdou. A i kdyby jste měli nakonec za váš koutek pohody dát o nějakou tu korunu více než jste plánovali, věřte, že v tomto případě se to jistě vyplatí.