Když se neustále omlouváte, shazujete nejen sebe, své sebevědomí ale zároveň také úctu ostatních k vám. Chcete, aby si vás ostatní vážili? Pokud ano, zjistěte, za jakých situací byste měli držet jazyk za zuby.
1.Když vám dlouho trvá příprava na událost. Co je špatného na tom, že se chcete líbit? Po dlouhé době někam jdete, tak není na škodu vypadat skvěle, takže ano, za tohle se rozhodně neomlouvejte.
2. Neomlouvejte se za to, že prostě anální sex zkusit nechcete. Na tom nic špatného není a navíc, pro vás to není nikterak příjemné, ale pro něj ano – a proč by z toho měla plynout výhoda jen pro něj?
3.Přestaňte se omluvami také za to, že nesouhlasíte s něčím názorem. Stůjte si za ním a nepoužívejte u toho slovní spojeni: „Poslyš, nezlob se…“.
4. Jazyk za zuby držte i v případě, že máte předmenstruační syndrom. Tak jste trochu podrážděna no a co, chtěli by snad muži mít menstruaci? Určitě ne, tak ať vaše stavy chvíli vydrží.
5. To, že občas potřebujete nějaký čas jen sama pro sebe nebo chcete být o samotě, rozhodně není nic, za co byste se měla omlouvat, dopřejte si ho.
6. Někdo do vás na ulici vrazil? Místo toho, abyste vychrlili „pardon“ se raději zatvařte dotčeně a klidně řekněte, že není na chodníku sám.
7. Neomlouvejte se ani v případě, že si potřebujete něco pořádně rozmyslet. Kolikrát je lepší nad něčím delší dobu zauvažovat, než udělat ukvapené rozhodnutí.
8. Pokud v restauraci bude něco v nepořádku s vaší objednávkou, určitě nezačínejte u číšníka slovy: „Moc se omlouvám, ale myslím si, že něco s mojí objednávkou není v pořádku,“. Vy jste host, omlouvat by se měl personál.
9. Promin, nezlob se a další podobné omluvy neříkejte ani v případě, že vyhrajete v kartách nebo v člověče nezlob se. No co, každý má právo na to občas vyhrát.