Kašel je nepříjemným obranným reflexem a jeho účelem je odstranit z dýchacího systému škodlivé látky. Existuje v podstatě dvojího druhu a každý z nich představuje svou specifickou léčbu. Je rozdíl mít suchý dráždivý kašel nebo vlhký. Pojďme si říci, jak se projevují a které bylinky na ně zabírají.

Suchý kašel

Poznáte ho většinou tak, že se téměř dávíte a nic nevykašlete. Projevuje se hlavně v noci a na začátku onemocnění. Až posléze se mění na produktivní kašel. V dýchací trubici vás něco dráždí jste nuceni se tomu bránit kašlem. Současně u toho máte pocit, že se nemůžete nadechnout.

Vlhký kašel

Jeho výskyt je spojen hlavně s ránem, kdy i produktivně něco vykašlete. Při vykašlání se vám uleví, protože dojde k uvolnění hlenu z dýchacích cest. Tato úleva je však jen dočasná a během dne se kašel ozve znovu. Cítíte se také mnohem více unavení, protože kašel stojí námahu.

Jaké bylinky jsou dobré na kašel?

Je plno babských rad, ale my si dnes představíme bylinky, které jsou skutečně osvědčené. Mezi ne příliš známou bylinku patří boswellia neboli kadidlovník pilovitý. Jeho zázračná síla tkví v tom, že tlumí zánět, alergii, ale i dráždivý kašel suchého charakteru. Mimo boswellie můžete ještě vyzkoušet bylinku zvanou mateřídouška. Obsahuje látky dezinfekčního rázu.

Na produktivní kašel si užijte účinky jitrocele. Jitrocel uvolňuje hlen z dýchacích cest. Někdy však nelze jednoznačně potvrdit, jakým druhem kašlem trpíte a je lepší nasadit léčbu, která svede obojí.

Bylinné sirupy určené na suchý i vlhký kašel v sobě skrývají účinné léčivé látky, které uleví od obojího kašle. Jelikož vytvoří na sliznici dýchacích cest ochrannou vrstvu, zmírňují tak podráždění a kašel pomalu, ale jistě ustoupí. Taktéž jestli vás bolí po kašli v krku, tak na to také zabírají.