Mít krásné opálení po celý rok – to je sen každé ženy. Vzhledem k tomu, že léto je za rohem, už se nemůžeme dočkat sluníčka a teplých večerů. Ale spousta žen nechce léto přivítat s bledou pokožkou, a proto se snaží navštěvovat různá solária, která tělo rychle opálí. My vás ale seznámíme se zdravějším způsobem opalování, díky nemuž se vyhnete škodlivým UV paprskům. Je sice pracnější, ale výsledku se dočkáte už další den ráno.
Důležitý je správný odstín
Krásné opálení v letních měsících nabízí skutečné sluníčko, v zimě můžete volit buď příliš nezdravá solária, nebo naši metodu – samoopalovací přípravky. Bezeslunečné opalování vás dovede, stejně jako sluníčko, ke krásnému bronzovému odstínu. Mnohé ženy mají ze samoopalovacích přípravků strach, ovšem používáte-li je pravidelně, není se čeho bát. Až se tedy rozhodnete, že chcete začít se samoopalovacím přípravkem, první co musíte udělat, je zvolit vhodný odstín. Ideální by bylo, kdybychom mohly každý přípravek namazat na kůži a ihned by se nám ukázalo, jaký bude poté výsledný odstín. Vzhledem k tomu, že většina přípravků, jenž jsou prodávány na pultech drogérií, jsou dobře uzavřené a pojištění před otevřením, je testování téměř nemožné. A to i v případě, že byste to chtěla vyzkoušet, výsledný odstín by se vám stejně dostavil až za několik hodin. Pokud začínáte se samoopalovacími přípravky poprvé, zvolte nejprve lehký odstín a malé množství, v průběhu času můžete množství zvýšit a až si budete jistá, můžete přejít na samoopalovací přípravky pro normální pokožku, jenž vám nabídne krásné zdravé opálení jako od sluníčka. Pokud budete samoopalovací přípravek používat pravidelně – tzv. zezačátku každý druhý den a poustupem času, kdy už budete mít kůži dostatečně ztmavenou, můžete snížit používání na každý 3-5 den. Budete-li se řídit návodem a používat samoopalovák pravidelně, vyhnete se tak ošklivým skvrnám, které většinou vznikají, použijete-li moc tmavý odstín při prvním použivání, nebo když se mažete moc málo nebo moc často.
Připravte pokožku
Používání samoopalovacích přípravků je sice levné, ovšem má své mouchy. Solárko má tu výhodu, že nemusíte čekat, až vám zaschne a je téměř bez zápachu. Samoopalovací přípravky jsou ale metodou zdravou a méně nákladnou. Ovšem, pokud chcete docílit opravdu krásného opálení bez pruhů a skvrn, budete muset svou pokožku na samoopalování řádně připravit. Pokožka, na kterou je krém nanášen, musí být hladká, a proto před prvním mazáním svou kůži ošetřete peelingem s lufou. Pokud chcete, můžete si také oholit nohy a zbavit se tak nežádoucích „hrbolků“. Před použitím samoopalováku je totiž důležité se zbavit odumřelých buněk a nevzhledných chloupků, které by mohly hladký pigment narušit.
Proveďte opatření
Jak už bylo řečeno, samoopalováky mají tu nevýhodu, že pokud je špatně nanášíte nebo používáte, mohou způsobit skvrny – a to nejen na kůži, ale také na rukách, ručníku nebo koberci. Než začnete samoopalovák používat, vyberte si místo, kde své opalování budete provádět – doporučujeme koupelnu a také ručník, jenž vám bude sloužit na případná otření. Samozřejmě to musí být takový, který lze poničit a se kterým počítáte, že bude zaskvrněný. Další věc, jenž sebou přináší samoopalovací přostředek, jsou oranžové dlaně. A těm se samozřejmě můžete vyvarovat, pokud budete používat tenké gumové rukavice. Pokud je nemáte k dispozici, hned po mazání si ruce důkladně umyjte. Zjistíte-li, že se vám na těle objevila skvrna, můžete ji zničit citronovou šťávou nebo bělící zubní pastou.
Opatrné použití
Nikdy, ale opravdu nikdy neaplikujte samoopalovák pravidelně jako tělové mléko. Dbejte na zvýšenou opatrnost při mazání – nanášejte méně krému na části těla, jako jsou lotky, kotníky, kolena, protože tyto oblasti mají tendenci absorbovat více krému, a proto může být jejich barva o odstín tmavší, než zbytek těla – a to nevypdá příliš dobře.