Sluníčko a vysoké teploty jsou konečně tady, a proto není na škodu si hupsnout do vany a zbavit nohy porostu. Co jste ale možná o otravném holení novou nevěděli? Čtěte dál!
1) Před holením musíte provést peeling
Peeling vám pomůže zbavit se odumřelých kožních buněk, které vám zbytečně ucpávají holicí strojek. To pak zabraňuje hladkému oholení nebo se díky tomu můžete i pořezat. Pokud si holíte nohy opravdu často, používejte jemný peeling, který kůži nepodráždí.
2) Holit na sucho či vodou je nesmysl
A to pořádný. Rozhodně nedoporučujeme holit nohy na sucho nebo pouze vodou, pokožka by se mohla podráždit a vám by to mohlo zadělat na pupínky. Pokud nemáte po ruce sprchový gel nebo gel určený přímo na holení, použijte kondicionér. Díky němu bude strojek po pokožce pěkně klouzat. Obyčejná mýdla zbytečně vysušují pokožku, ty raději vynechte.
3) Po holení se vyhněte drhnutí
Čeho jiného, než pokožky samozřejmě. Pokud si oholíte nohy, rozhodně se pak nedrhněte žínkou nebo houbou na mytí. To vám může podráždit kůži, která pak bude akorát zarudlá.
4) Co krém na holení, to rozdíl
Pokud je vaše pokožka suchá, kupujte si takové krémy či gely na holení, které jsou určeny právě pro tento typ pokožky. Držet dál byste se ale ať už je váš typ pokožky jakýkoliv, měli produktům s obsahem vůně a alkoholu.
5) Holte se až ke konci
Proč je dobré si holit nohy až ke konci relaxu ve vaně nebo ve sprše? To z toho důvodu, že teplo a pára vaše chloupky změkčí a póry jsou otevřené. Holení se pak stává mnohem jednodušší.