Image courtesy of freedigitalphotos.netKdyž se řekne plastická chirurgie, každý člověk si vybaví něco jiného. Někteří budoucí krásu, jiní bolest, velké náklady a ostatní třeba lékařské prostředí. Tak či onak, plastická chirurgie jak u nás, tak ve světě má bohatou historii, která je ne vždy příjemně zajímavá. Existují totiž i některá fakta, která, ačkoliv jsou plastické operace populární po celém světě, natolik děsivá, že mohou odradit ženy, které o nějaké plastice uvažují.

Pokud si položíme otázku, zda se dá na nějakou plastickou operaci umřít, nutno podotknout, že každá operace sebou nese určité riziko. Když však „vrtáme“ hloub, dozvídáme se, že největší úmrtnost je zaznamenána u pacientek, které podstoupily liposukci. Riziko úmrtí v důsledku liposukce je mnohem vyšší, než zemřít při dopravní nehodě. Hrozné, že? Pokud jde o procenta obětí ve světě, u liposukce je to víc, než u dopravní nehody. Podle jedné americké statistiky se ukázalo, že úmrtnost při dopravní nehodě je 16 na 100 000 nehod a v průběhu liposukce je úmrtnost 20 na 100 000 nehod.

A protože všichni víme, že plastická operace sebou přináší životní rozhodnutí, přináší také velké náklady. Ačkoliv jste to možná netušili, i přesto, že popularita plastik neustále roste, lidé stále nemají dostatek finančních prostředků k jejich uskutečnění. Lidé, kteří nemají peníze, řeší tento problém tak, že nakupují kosmetické produkty zakoupené na černém trhu. Zejména populární je to ve Spojených státech. Někteří lidé si dokonce píchají speciální domácí prostředky pomocí injekce např. do hýždí, místo toho, aby si zaplatili za lékařský silikon.

Na otázku, kteří lidé patří mezi největší milovníky plastické chirurgie, odpovídáme jasně: Jihokorejci. Jižní Korea je takovým „plastickým městem“. Abychom to uvedli na pravou míru, nejvyšší počet plastických operací byl samozřejmě proveden v USA, ale v Jižní Koreji jsou na ní lidé nejvíce závislí. Například letošní finalistky Miss Korea vypadaly naprosto identicky, a to díky podstoupeným plastickým operacím. Není tedy příliš těžké stát se na plastické chirurgii, resp. na podstoupených zákrocích, závislým. Jednou takovou obětí je i modelka Alicia Douvall, která podstoupila neuvěřitelných 350 operací. Nyní se stala tváří kampaně, která je zaměřená na pomoc lidem, kteří odmítají vlastní vzhled.

Co se specializace týče, vždy si člověk musí dát pozor, komu si „lehne na stůl“. Ne všichni plastičtí chirurgové jsou specialisté a vůbec, samotní chirurgové. Jedná se o oblast, která vyžaduje hodně studování. Mnozí lékaři se však vyšvihnou na vysokou pozici velmi rychle, což je podezřelé. To je možná důvod, proč celá řada dermatologů, urologů, lékařů přešla na povolání plastického chirurga. Nejprve je tedy vhodné žádat lékaře o diplom před tím, než podstoupíte jakýkoliv zákrok.