Pleťové masky z domácích surovin nejsou nijak náročné na svou přípravu, na peněženku a ani na čas. Jen to chce vědět jak na ně! Než si však napíšeme pár receptů na pleťové masky, pojďme se něco o domácích maskách dozvědět.

Jaké suroviny se nejčastěji používají?

Teď už víme, že si můžeme doma masku sami vyrobit, ale jaké suroviny bych si měla koupit??? To je správná otázka. Na výrobu pleťové masky doma se nejčastěji používají produkty jako je med, bylinky, ovoce a zelenina, jogurt, tvaroh, vajíčko, olej apod. Ať už použijete jakékoliv suroviny na svou masku, myslete vždy na to, že veškeré suroviny musí být vždy čerstvé!

Na co si dát pozor?

Přestože jsou domácí pleťové masky vždy z přírodních surovin, může se stát, že i na některou složku ve své masce můžete mít alergii. Podráždění pleti může vyvolat některé tropické ovoce nebo např. heřmánek. Pamatujte také na jedno základní pravidlo – po nanesení masky si vždy udělejte chvilku jen a jen pro sebe. Nikde neběhejte, telefony nechte zvonit, nic neřešte, jenom tak 15 – 20 minut odpočívejte. Nezapomínejte, že ticho a klid patří také ke kosmetické péči.

Jak masku správně nanášet?

Ještě před nanesení masky si vždy stáhněte své vlasy z čela, abyste si je neumazaly a aby vám nepřekážely. Nezapomeňte si také důkladně vyčistit pleť pleťovým mlékem a vodou. Masku můžete nanášet pomocí prstíků na obličej a krk. Vždy se vyhýbejte partiím okolo očí a úst. Masku vždy nechávejte působit maximálně 20 minut a poté si důkladně obličej umyjte vlažnou vodou. Domácí masku nikdy neodstraňujte žádným násilím. Vždy počkejte, až maska pod vodou sama povolí. Po celé proceduře můžete použít lehký hydratační krém.

Heřmánková protizánětlivá maska

100 g heřmánku spaříme vroucí vodou na kaši. Po 10 minutách nanášíme vzniklou kašičku tampónky na pleť. Necháme působit cca 20 minut až do vychladnutí.

Bílková maska s medem

Bílek lehce ušleháme s medem a poté naneseme na pleť. Po 10 minutách je nutné masku pečlivě a trpělivé smýt z obličeje vlažnou vodou bez použití násilí.

Bílková s citronem

Z jednoho bílku ušlehejte tuhý sníh a přidejte lžičku citrónové šťávy. Poté naneste a nechte 20 minut působit.

Mrkvová maska s bílkem a moukou

Do velmi jemně nastrouhané mrkve zamíchejte tuhý sníh z jednoho bílku. Směs zahustěte moukou na kaši. Masku nanášejte na obličej a krk a důkladně omyjte po 15 – 20 minutách.

Jogurtová maska

Polovinu smetanového jogurtu naneste na obličej a nechte zaschnout. Po zaschnutí smyjte masku odličovacím tampónkem namočeným v plnotučném vlažném mléce a nakonec obličej opláchněte studenou vodou.

Jablečná maska

Oloupané a jemně nastrouhané jablíčko smíchejte s tekutým medem. Naneste a nechte 20 minut působit. Smývejte vlažnou vodou.

2 KOMENTÁŘE

  1. Hojky chtěla jsem se zeptat jestly bílková maska s citrónem se má také smývat..? a ještě sem se chtěla zepat na co jsou ty masky jakoby co budeme mít po nich lepší … ? Děkuji za odpověď

  2. Ahojky, moc fajn článeček. Já si občas také nějakou tu masku připravím, ale hlavně jsem vám chtěla říct, že jsem objevila super pleťové masky za pár kaček. Jsou to jednorázové ple%tové masky -jedna maska v pytlíčku – nasáklá látka nebo buničina, která se jednoduše aplikuje na obličej, nebo ješzě lepší jsou gelové. Nejlepší výběr je asi od značky Purederm. Zatím je mají jen v e–shopu, ale zato je jich tam stovky různých druhů – čistící, liftingové… prostě paráda.

Comments are closed.