Holení a odstraňování chloupků nás v dnešní hektické době poněkud zdržuje. Poradit si s nimi ale můžete laserovou epilací. Víte o ní ale všechno?
1) Před prvním ošetřením zapomeňte na žiletku a pinzetu
Ano je to tak, pokud se chytáte na vůbec první ošetření do salonu, budete muset na chvíli na své pravidelné holící a vytrhávací rituály zapomenout. Proč? Pokud tak neučiníte, je dost možné, že se naruší proces růstu vlasových folikul, tedy laserové ošetření by pak nemuselo být účinné. Navíc, pokud budou nohy čerstvě oholené, laser nebude mít co zachytit. Stejně dobré jako omezit holení, byste si měli dát pauzu také se sluněním a používáním samoopalovacích krémů – a to nejméně 3 týdny přeci začátkem procedury.
2) Holit ale můžete
Naopak právě v děn, kdy půjdete na první ošetření, byste si nohy měli oholit. Díky tomu laser lépe zachytí vlasové folikuly.
3) Čím tmavší chloupky a světlejší pleť tím lépe
Jste opálená blondýnka a vaše chloupky jsou opravdu hodně světlé? Pak pro vás laserové ošetření bude zřejmě trochu zbytečné. Laser se totiž zaměřuje na pigment přítomný v chloupkách, a čím je silnější, tím lépe je laserem zasažen. Pokud jsou ale vaše chloupky opravdu hodně světlé, může se stát, že pro vás nebude tato procedura tolik účinná jako pro ty, kteří mají chloupky hodně tmavé.
4) Není to levná záležitost
Obecně je známo, že laserové odstranění chloupků není zrovna za pakatel. Na různých slevových portálech ale najdete plno voucherů a kuponů na slevy do salonů, které se vám určitě při cestě za snem hladkých nohou bude hodit.
5) Jedno ošetření nestačí
Je pochopitelné, že pokud chcete, aby byly výsledky skutečně dlouhodobé a efektivní je potřeba laserové ošetření zopakovat po každém 4 až 6 týdnu. Na obličeji jdou chloupky odstranit poměrně rychle, ale různá místa na těle zaberou poněkud více času.
6) Nemusí být 100 % úspěšná
V tom smyslu, že po laserovém ošetření, resp. po několika ošetřeních vám mohou na těle stále zůstat jemné chloupky, které laserem odstraněny nebudou. Jedná se o velmi individuální záležitost.