Kočičí dráp, řemdihák svazčitý, Una de Gato, unkária či Uncaria tomentosa. To všechno jsou názvy pro zázračnou bylinu z deštných pralesů v Jižní Americe. U nás tolik známá není, avšak domorodci ji používají už po tisíciletí. Dokonce jí říkají královna léčivých rostlin Amazonie.
Svůj název získala podle trnů připomínajících dráp. Pro léčivé účinky se využívají kořen, listy, větvičky i kůra, v původní peruánské medicíně pak právě kůra, která se seká na kousky a suší. Pak se z ní vaří odvar. V moderní Evropě to naštěstí máme jednodušší, sehnat se dá ve formě tablet. Tablety VILCACORA – kočičí dráp vyrábí například Naturvita. Kdo by je mohl užívat?
Zázračná podpora imunity do zimních dní
V současných sychravých dnech by se mohly hodit prakticky každému. Vilcacora má totiž skvělou schopnost podporovat imunitní systém. Uvádí se, že imunitu posiluje téměř o 60 %. Má prostě skvělé antivirové, antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Také dokáže snižovat vysoký krevní tlak, výskyt zánětu, a dokonce se mluví o protirakovinném účinku. Zní to až neuvěřitelně, co všechno svede jedna nenápadná bylinka. Příroda nám dala mocné nástroje a pomocníky.
Pozor! Vilcacoru by neměly užívat těhotné ženy, protože může způsobovat stahy dělohy. Také by ji neměly brát ženy, které se snaží otěhotnět. V minulosti se používala jako bylinná antikoncepce. Zároveň by ji neměli užívat lidé po transplantaci.
Jak se Vilcacora užívá?
V tradiční formě byste si vzali jednu až dvě polévkové lžíce kůry, dali je do litru vody a povařili na mírném ohni 20 až 25 minut. Pokud si vyberete raději tablety VILCACORA – kočičí dráp, které pořídíte v internetové lékárně Gigalekarna.cz, stačí si prostě dávkovat tři tablety denně. Nenajdete v nich nic jiného než sušenou mletou vnitřní kůru rostliny.