Neustále všude čtete, jak je popíjení džusu zdravé, že vám to nahradí denní příjem vitamínů a že káva obsahuje spoustu antioxidantů, které vás chrání proti rakovině? Dobře, pojďme se podívat na to, co je vážně čistá lež.
1) Pomerančový džus není tak přínosný, jak si mohou někteří lidé myslet. Obsahuje mnoho cukru, který tělo zpracuje takřka okamžitě. Cukr navíc zvyšuje hladinu glukózy v krvi, což způsobuje nekontrolovatelné uvolňování inzulínu, který zase skvěle zatěžuje slinivku břišní a zvyšuje tak riziko vzniku cukrovky. Takže ne, džus vážně není tak úžasný, jak je prezentován.
2) To samé platí také o rajčatech, která jsou tak strašně vychvalovány. Ne všechny ale obsahují prospěšný lykopen, který účinně bojuje proti rakovině a pomáhá udržovat mladistvý vzhled. Bylo zjištěno, že rajčata často obsahují chemické látky, které jsou používány při pěstování rajčat. Ty pak snižují jejich blahodárné účinky na náš organismus.
3) Dále tu máme zelenou kávu, která je často prezentována jako skvělý produkt v boji proti kilogramům navíc. To ale není pravda. Káva má podle lékařů pouze projímavé účinky, ale jinak vám v hubnutí rozhodně nepomůže.
4) V současné době jsou hodně vychvalovány také ústřice, které prý dodávají spoustu energie. Tento efekt mají ale, pokud jsou konzumovány syrové a čerstvé, a to v případě, že již nashromáždili dostatečné množství zinku a glykoly.
5) Na konec našeho seznamu musíme umístit ananas, o kterém se traduje, že obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které spalují tukové buňky. Jediné, co rozbíjejí, jsou bílkoviny, takže pro vaše hubnutí je toto ovoce k ničemu. Ananas má navíc vysoký glykemický index a dokonce i schopnost zvyšovat chuť k jídlu.
1) že má džus vysoký obsah cukru už snad ví každej. To pořád neznamená, že by neosahoval i ony vitamíny
2)to, že rajčata koupená v supermarketu, stejně jako celá řada další položek ze seznamu „ovoce, zelenina“ zdravá nejsou a být (chudery) nemohou, ví taky každej. Pokud se hovoří o účincích rajčat, mluví se totiž skutečně o rajčatech a ne o oněch prapodivných hybrydech bez chuti a zápachu. Takže trvám na tom, že rajčata (!) zdravá jsou
3) káva je stimulans. Kávou excitovaný organismus rozhodně spotřebovává více energie, to je fakt. Že vzhledem k případnýmu hubnutí zanedbatelně, zvlášť pokus se člověk nalívá kávou za dlouhýho sezení v kanclu a zajídá ji buchtama je taky fakt, ale zúžit to na definici „káva vám pomůže s toaletou ale jinak nic“ je zjednodušení tak hrubé až je pitomé. Připomíná mi to argument mé (bývalé) gynekoložky „po antikoncepci nemůžete tloustnout, kolik taková pilulka může mít kalorií? dvě?“ možné metabolické změny způsobené rozvratem hormonální rovnováhy už nepobrala
4) ano, to je možné
5)a on si někdo myslí, že ananas „spaluje tukové buňky“
Tento způsob rozbíjení mýtů jen vytváří další mýty…….