efeAno, každý odborník vám řekne, že konzumovat ryby je prostě zdravá záležitost. Víte ale, jak moc? Kdy je to pro nás dobré a kdy už je to příliš? Ryby jsou zdravou pochoutkou, kterou bychom však rozhodně ve svém jídelníčku mít měli.

Proč by měly ryby zaujmout pravidelné místo v našem jídelníčku? Jedním z hlavních argumentů je ten, že ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují prokrvení mozku a mají také velký význam při prevenci proti onemocnění srdce. Konzumací ryb se také preventivně chráníte proti rakovině. Omega-3 mastné kyseliny dokáží stabilizovat krevní tlak a snížit cholesterol. Přispívají k rovnováze při poruchách metabolismu. Přestože si myslíme, že ryba je ryba a každá chutná stejně, mýlíme se. Strava zaměřená na konzumaci ryb může být také bohatá, chutná a pestrá.

Ryby které nejčastěji jíme např. pangasius jsou sice levné, ale jejich maso má velmi nízké nutriční hodnoty. Neobsahuje téměř žádné omega-3 mastné kyseliny.

Nejlépe je nakupovat ryby čerstvé. Pokud raději kupujete ryby už zpracované, sledujte vždy dobu trvanlivosti a složení produktu. Než rybu koupíte, podívejte se i na zemi jejich původu.

Ryby, které jsou připravovány na přírodní způsob jsou nejen chutné, ale také velmi zdravé. Tajemství spočívá především v přípravě. Říká se, že klíčem k úspěchu je použití správného koření. Ne každý, ale zvládá použít správné koření, které by podpořilo chuť a vůni ryb. Naštěstí v obchodě najdeme spoustu směsí koření, které jsou zaměřeny přímo na přípravu ryb. Ale perfektního výsledku dosáhnete nejlépe tehdy, když si vyberete koření bez umělých přísad. Obohatit a podpořit jedinečnou chuť ryb umí jen přírodní přísady. Navíc většina směsí koření podporuje trávení a má na něj pozitivní vliv.