Cvičení je pro lidské tělo opravdu velmi důležité a to nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Můžete se díky němu udržet ve formě, případně zhubnout nějaké to kilo, zformovat tělo. Pohyb vyplavuje endorfiny a to jsou, jak známo, hormony štěstí. Nicméně ne vždycky může být tělu prospěšné. A to zejména tehdy, když necvičíte s chutí a radostí, nebo tehdy, když necvičíte správně a děláte chyby.
Chyby, které mohou ublížit
Sport je opravdu skvělý pomocník. Můžete se díky němu cítit opravdu dobře. Nejsou to jen výmysly nebo řečičky, když lidé, kteří začínají cvičit, popisují, že sport jim změnil život, že se díky němu cítili lépe, pohodlněji a zdravěji. Dokonce může tělo posílit a tím pádem vás jen tak nějaká nemoc neskolí. Jakých chyb se však můžete dopouštět? A co tělu rozhodně neprospívá?
Žádná pravidelnost
Cvičení je pro tělo důležité, ale musí se provádět pravidelně. Naplánujte si ho tedy tak, aby bylo co možná nejvíc pravidelné. Chcete-li zhubnout, pak cvičte třikrát týdně asi čtyřicet minut. Žádné jednou týdně, následně vynecháte, pak se vám nechce, jste nemocní, dáte si proto poté pořádnou nálož a zase třeba týden nic? To pro vaše tělo není ideální a už vůbec ne pro hubnutí.
Zahřívání není blbost
Přijdete do posilovny nebo začínáte cvičit rovnou na ostro? Bez přípravy nebo pořádného rozehřátí? Dejte si pár minut na běžícím pásu, rotopedu nebo se protáhněte či zvolte lehkou zátěž. Díky tomu se svaly zahřejí a nebude vás po cvičení, když neošidíte konečný strečink, bolet celé tělo.
Ne s plným žaludkem
Vydatně se najíte, protože přece při cvičení potřebujete velké množství energie a to přece bez jídla nejde. Však ono vám vytráví během pár minut? Chyba! Oběd je dobré konzumovat dvě hodiny před cvičením či sportovním výkonem. Pozor také na těžká a špatně stravitelná jídla, protože ta zatěžují tělo.