Ano, existuje již mnoho mýtů, kterým mnoho lidí stále věří. Přitom by chtělo jen zabádat hlouběji do oné problematiky a možná i vy zjistíte, že nic není ve skutečnosti tak, jak se povídá. Pět mýtů, kterým jste mohli doposud věřit, jsme nyní vyvrátili!
Vědci z University School of Medicine v Indianě provedly hned několik věděckých výzkumů, které jasně dokázaly, že mýty, kterým mnoho lidí věří, nejsou pravdivé. Všechny tyto mýty mají přitom co dočinění s fungováním lidského organismu. Které to tedy jsou?
Lež č. 1 – Chloupky rostou po holení rychleji
Ano, o tomto bylo přesvědčeno doposud hodně lidí. Skutečně není pravdou, že by holení mělo za následek rychlejší růst chloupků nebo dokonce, že by způsobovalo jejich zesílení či tmavší odstín. Tato iluze je vytvořena kvůli určitému typu vlasů a chloupků, které jsou charakteristické pro svou tloušťku. Chloupky, které nikdy nevezmete žiletou, mají kuželovitý, slabý konec.
Lež č. 2 – Je nutno pít alespoň osm sklenic vody denně
Vědci se zaměřili také na zavlažování organismu a rovnou zkoumali, zda je skutečně nutné vypít alespoň osm sklenic vody denně. To není vůbec pravda, protože konzumujeme mnoho dalších tekutin, které dokážou náš organismus dobře zavlažit – džusy, čaj…. Navíc bylo i zjištěno, že přebytečná konzumace vody může mít za následek poškození zdraví.
Lež č. 3 – Vlasy a nehty mrtvých stále rostou
Vědci zjistili a zároveň uzavřeli diskuzi o tom, zda vlasy či nehty po smrti člověka skutečně nepřestávají růst. Odpověď je ne, po smrti člověka vlasy a nehty skutečně schopnost růst ztrácejí. Jedná se pouze o optický klam, který je vytvořen díky svráštilé pokožce mrtvých.
Lež č. 4 – Krůtí maso způsobuje ospalost
Že toto vůbec neznáte? Vědci rovněž zpochybnili, že krůtí maso způsobuje ospalost. Popravdě řečeno, toto maso obsahuje tryptofan, který sice může zapříčinit to, že budete chtít ulehnout, ale takové vepřové a sýr vás do postele dostanou mnohem rychleji.
Lež č. 5 – Čtení ve špatném osvětlení poškozuje zrak
„Rozsviť si, kazíš si oči,“ – taky už jste toto alespoň jednou za život slyšeli? Vědci prokázali, že čtení v tlumeném osvětlení může způsobit dočasné napětí v očích, ale že by mělo nějaký dlouhodobý dopad na váš zrak, to skutečně není pravděpodobné.