Díky velkému množství svalové hmoty můžete více snít a v klidu i spalujete více kalorií. To už za to stojí si na ten stroj stoupnout, co myslíte?Tip č. 1 – Zaměřte se na určitou část těla!

Rozhodli jste se vybudovat svaly na lýtkách, ramenou nebo chcete svaly na břiše? Vcelku je to jedno, nicméně vám doporučujeme nezaměřovat se najednou na více, než dva partie. Je dobré trénovat jednu část těla a na tu se zaměřit, případně dvě, které jsou sobě „blízké“ – např. triceps + biceps.

Tip č. 2 – Správná doba cvičení není delší než ¾ hodiny!

Zaměřujete se intenzivně na jednu část těla a říkáte si, jak dlouho je vlastně dobré trénovat? Popravdě, trénink jedné části těla by neměl být delší než tři čtvrtě hodiny, at o proto, že po této době klesá intenzita cvičení a celková vaše koncentrace.
Při této příležitosti by také bylo dobré si říci, kolik sad cvičení a opakování, je pro vás nejlepší. Jak už jsme řekli, doporučujeme svaly nepřetrénovat, proto nedoporučujeme provádět více než 6 sad cvičení, optimální jsou tak 3-4, přičemž počet optimálních opakování je 8. Proč vlastně tak málo? Není to úplně málo, protože každá sada jednotlivých cvičení vaše svaly vyčerpává a bez energie je jejich růst nemožný.

Tip č. 3 – Nezapomínejte na odpočinek!

Je sice hezké, že jste schopni vydržet hodně, ale co vaše svaly? Pokud je váš trénink sestaven ze 3 základních cviků, nezapomínejte mezi nimi tvořit mezery, resp. je nutné nechat svaly po každém cviku odpočinout. Odpočinek by neměl být příliš dlouhý, ani krátký. Ideální jsou 2-3 minuty. Vše záleží ale také na tom, jak se cítíte. Pokud už po 1,5 minutě cítíte, že máte dostatek energie, pokračujte. Pokud vám 3 minuty nestačí, odpočívejte klidně 4.

photosource: pinterest.com