Některé národy a lidé věří, že vás ovlivní v jakém znamení stromu se narodíte. Podle horoskopů stromů lze prý mnoho vyčíst.
Myslíte si, že stromy které rostou u nás nemají žádnou léčivou energii? Opak je pravdou, možná až si tento článek přečtete, vzpomenete si, že už vaše babička sbírala listy některých stromů a vařila odvar pro jejich léčebné účinky.
Velmi známým stromem je lípa srdčitá. Pro svůj srdčitý tvar listů tento strom poznají i děti. Je mohutná s košatou korunou. Léčivé účinky má květenství, které se sbírá hned z kraje rozkvětu a suší se. Pak se z něj připravuje lipový čaj. Pije se při nachlazení, napomáhá funkci ledvin a močového měchýře a podporuje střevní činnost. Pokud máte vysoký krevní tlak a vyšší hladinu cholesterolu popíjejte lipový čaj s čajem z černého beze. Oba dva mají na potíže tohoto druhu blahodárné účinky.
Bříza bělokorá je dalším velmi známým stromem pro svou specifickou barvu kůry. Její kmeny jsou štíhlé a vyskytuje se spíše na sušších místech Přestože to mnoho lidí netuší mohou se sbírat listy břízy a vařit z nich čaj. Listy se sbírají na jaře, asi tak dva měsíce po tom, co se rozvinou. Čaj z lístků břízy se popíjí na jaře v rámci očistné kůry, napomáhá funkci ledvin, jater a žlučníku. Z listů také můžeme připravovat koupele, protože mají slabé desinfekční účinky nebo odvary na vlasy, které je posílí.
Borovice lesní má také velmi účinné léčivé účinky. V dubnu se sbírají její pupeny a ty se suší v tenkých vrstvách. Mají jemnou pryskyřicovou vůni a dezinfekční účinky. Usušené je ale musíte skladovat v dobře uzavřených nádobách. Borovicové pupeny se můžou používat k přípravě koupelí k relaxaci, proti nespavosti. Čaj z pupenů zlepšuje dýchání, podporuje odkašlávání a je močopudný.
Pokud se na sběr plodů, listů a pupenů necítíte nebo máte obavy, vyjděte si jen tak na procházku a čerpejte ze stromů energii, klid a zdraví.