Škytavka je velmi nepříjemná a objeví se přesně ve chvíli, kdy to nejméně člověk potřebuje. Je neškodná, objeví se na několik vteřin nebo minut a následně odezní. Proč se však objevuje? Je tomu na vině podráždění některého ze dvou nervů. Jeden řídí bránici a druhý je takzvaně bloudivý nerv, který vychází z míchy a putuje bránicí až do břicha.

Kdy se škytavka objevuje?

Škytavka se může objevit v mnoha situacích, když spolykáte příliš mnoho vzduchu, jste ve stresu, sníte spoustu kořeněného jídla nebo vypijete perlivou vodu či sladké nápoje. A co je zajímavé? Škytavka se objevuje nejčastěji večer a také u žen v první polovině menstruačního cyklu, zejména několik dní před menstruací. Jak takovou škytavku zastavit?

Nádech a nádech

V Americe údajně vyvinuli techniku, se kterou slaví úspěch. Jde o hluboký nádech, následně zadržte dech asi deset sekund. Poté se znovu maličko nadechněte (nevydechujte!) a zadržte dech na pět sekund. Následně už zbývá poslední nádech (nevydechovat!) a zadržet dech na pět sekund. Postup je podle informací stoprocentní.

Ohnout a napít

Sklenice vody je při škytavce častá, ovšem musíte na její pití kreativně. Předkloňte se a teprve pak se napijte. Metoda funguje na nervy, takže může fungovat.

Cukr

Další účinnou metodou bývá lžička cukru, kterou musíte spolknout. Do pár minut by vás škytavka měla přejít.

Zadržet dech a polknout

Zadržte dech na tak dlouho, jak to jen dokážete. Následně, když ucítíte, že se blíží škytnutí, polkněte. Tuto metodu opakujte dvakrát nebo třikrát a zhluboka se nadechněte. Postup můžete ještě jednou zopakovat.

Udělejte stojku

Rada, která funguje. Soustřeďte se a udělejte stojku (klidně s něčí pomocí) ve které chvíli vydržíte. Následně se vraťte zpátky a po škytavce ani památky!